Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisiu imienia Marii Skłodowskiej Curie uczestniczy w projekcie "GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY"

 

Czytaj więcej...

W dniu 10 listopada uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w ciekawej lekcji na temat Dnia Odzyskania Niepodległości. Zajęcia były przeprowadzone w ramach uczestniczenia w akcji Dzieci Uczą Rodziców. W czasie zajęć uczniowie poznali krótką historię wydarzeń związanych z walkami o odzyskanie niepodległości, przypomnieli sobie o symbolach narodowych, poznali ważne postacie związane z tamtym okresem. Zajęcia uzupełnione były ciekawymi slajdami oraz prezentacją multimedialną. Dzieci wykonały również różne zadania w formie krzyżówek czy kolorowanek. Podsumowaniem tych zajęć było uczestniczenie w tym dniu w Ogólnopolskiej akcji „Do Hymnu” oraz szkolnej akademii.

 

Beata Kowalczyk

 

Czytaj więcej...

W dniu 17.11.2021r w ramach zajęć rozwijających uczniowie klasy drugiej nabywali umiejętności sprawnego liczenia z zakresu tabliczki mnożenia do 30. Poprzez grę planszową „ Mistrz mnożenia” oraz patyczki sprawnie obliczali i wykonywali poszczególne zadania.

Beata Kowalczyk

 

 

Czytaj więcej...

5 listopada 2021r. był jednym z najważniejszych dni w historii naszej szkoły. Odbyła się wówczas uroczystość nadania imienia Marii Skłodowskiej-Curie Publicznej Szkole Podstawowej w Cisiu. Społeczność szkolna najpierw wzięła udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa seniora Antoniego Długosza, gdzie nastąpiło poświęcenie i przekazanie sztandaru. Biskup w czasie uroczystości wielokrotnie podkreślał jak wyjątkową osobą była Maria Skłodowska-Curie
i gratulował wyboru. Po uroczystej Mszy Św. zabrała głos Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty z Częstochowy p. Alicja Janowska, która w swoim przemówieniu podkreśliła zasługi patronki dla nauki, a także jej niezwykłą determinację i pracowitość, które czynią ze Skłodowskiej-Curie znakomity wzór do naśladowania.

Następnie wszyscy zebrani, w uroczystym pochodzie udali się do szkoły.
W sali gimnastycznej pani dyrektor Anita Walczak przywitała zebranych gości, dziękując za przybycie i uczestnictwo w wielkim święcie placówki. Pani dyrektor w swoim przemówieniu przybliżyła nam postać patronki. Podkreślone zostały jej zasługi dla nauki, ale także wyjątkowa wytrwałość, pracowitość i wiara we własne marzenia. Wszystkie te cechy czynią z niej piękny wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Następnie obejrzeliśmy ciekawe przedstawienie
w wykonaniu uczniów, w którym przedstawiony został cały życiorys Marii Skłodowskiej-Curie.

Uroczyste nadanie imienia nastąpiło poprzez odczytanie uchwały przez prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie p. Marcina Mazura i wręczenie Aktu Nadania pani dyrektor.

Przyjęcie sztandaru wiąże się z ceremonią wbijania pamiątkowych gwoździ.

Dokonali tego: Burmistrz Blachowni – p. Sylwia Szymańska, radny
z miejscowości Cisie- p. Tadeusz Borek, przedstawicielka Rady Rodziców- p. Bożena Szurgot, przedstawiciel OSP w Cisiu- p. Daniel Hadrian, przedstawiciel Poseł na Sejm p. Lidii Burzyńskiej-p. Marcin Kolasa oraz p. dyrektor Anita Walczak.

Sztandar stanie się symbolem tożsamości szkolnej oraz towarzyszyć nam będzie podczas ważnych świąt i wydarzeń związanych z życiem placówki.

Pod koniec uroczystej akademii uczniowie zaśpiewali hymn szkoły, który specjalnie na tę okazję skomponował nauczyciel muzyki p. Robert Ledwoń. Była to naprawdę piękna i wzruszająca uroczystość, która na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Na zakończenie głos zabierali zaproszeni goście, którzy podkreślali wyjątkowość tego wydarzenia i dziękowali społeczności szkolnej za tak wspaniałe przygotowanie uroczystości.

Czytaj więcej...

Statut szkoły - 10 września 2021r.

Pobierz załącznik:

W dniu 29.10.2021r. Uczniowie klasy 4 i 6 oraz samorząd uczniowski zapalili znicze przy pomniku w Cisiu, w ramach akcji "Pamiętamy"

Czytaj więcej...

Honorowy patronat nad naszą szkolną modelarnią sprawuje wydawnictwo ANSWER z Olkusza, które wsparło nas, przekazując nieodpłatnie modele pojazdów.

Czytaj więcej...

W dniu 18.10.2021r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Nasza szkoła była jedną z 300 szkół z całej Polski, która zakwalifikowała się do przesłuchań. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych (Marsz Polonia oraz Rota).

Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel muzyki pan Robert Ledwoń.

Do naszej szkoły zawitało jury Pan Profesor dr hab. Stanisław Krawczyński z Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Pani Profesor dr hab. Aleksandra Paszek – Trefon z Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy nagrywali oraz oceniali  występ naszych uczniów.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie laureatów nastąpi 16 listopada, o godz. 12.00.

Czytaj więcej...

Plan nadzoru pedagogicznego na rok szkolny 2021/2022

Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych.

Każde dziecko rozpoczynając naukę z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed szkolną społecznością i zaproszonymi gośćmi.

14 października 2021 roku podczas uroczystej akademii towarzyszyli dzieciom ich rodzice i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Blachowni - pani Sylwia Szymańska, Kierownik Referatu Spraw Społecznych Promocji i Oświaty - pani Olga Kacprzak, sołtys Cisia - pani Joanna Hepner, przewodniczący rady Miejskiej - pan Paweł Hreczański, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie - pan Marcin Mazur, wiceprezes - pani Arleta Kokot, była dyrektor szkoły pani Zuzanna Matuszewska. W swoim programie artystycznym pierwszaki zdawali ich pierwszy egzamin na ucznia. Wspaniale recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Gdy nadszedł moment ślubowania z wielkim przejęciem wypowiedzieli słowo "ŚLUBUJEMY". Pani dyrektor Anita Walczak nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci wielkim ołówkiem, z dumą przyjmowała je do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisiu. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, książeczki SKO, mnóstwo upominków oraz to na co czekali najbardziej - rogi obfitości pełne słodyczy od swoich kochanych rodziców. Ta wspaniała uroczystość sprawiła wszystkim wiele radości, ale najwięcej naszym pierwszoklasistom. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci naszych małych uczniów.

Życzę wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe prezenty, a rodzicom pierwszoklasistów za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Do społeczności uczniowskiej w roku szkolnym 2021/2022 zostali przyjęci:

1. Antoni Bednarczyk

2. Liliana Górniak

3. Marcel Kandora

4. Sebastian Kasprzak

5. Anna Kilarska

6. Aleksandra Kozieł

7. Piotr Langner

8. Hanna Mazur

9. Aleksandra Mika

10. Hanna Stawiarz

11. Miłosz Wręczycki

wych. Kinga Kowalik-Cichecka

Czytaj więcej...