deco
czwartek, 29 grudzień 2016 09:18

WYCIECZKA DO MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH

9 grudnia 2016r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Figur Woskowych w Katowicach. W muzeum mogliśmy podziwiać kilkadziesiąt figur postaci znanych dzieciom z bajek, hitów filmowych, a także gwiazdy muzyki pop. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Niezwykłość tego miejsca polega na tym, że zwiedzający mogą dotknąć wszystkich eksponatów, pozować z nimi do zdjęć, a nawet wejść do domu Shreka. Dzieci mogły także usiąść na tronie w królewskim stroju, a w weneckiej gondoli przymierzać karnawałowe maski. Po zwiedzeniu ekspozycji uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych oraz mieli do dyspozycji kącik zabaw. Było to dla nas ciekawe doświadczenie, w drodze powrotnej wszyscy uczniowie zgodnie przyznawali, że wyjazd bardzo im się podobał.

Monika Stępień