Temat: Obliczanie pól powierzchni dowolnych wielokątów. 1) Na początek , proszę uważnie przepisać do zeszytu do matematyki przykład 1 i 2 ze strony 178 z podręcznika do matematyki kl. 6 . 2) Na podstawie ww. przykładów wykonać zadanie 1 i 2 ze str.183 z podręcznika do matematyki kl. 6 (zadania z tekstu oznaczonego pomarańczową sową pt. Czy umiesz? Sprawdź?) . 3) Przepisać do zeszytu do matematyki przykład 3, sposób I oraz sposób II ze strony 178 z podręcznika do matematyki…
Czytaj więcej...
Temat:”Diable! Szatanie!”, czyli o głównym bohaterze powieści Kornela Makuszyńskiego. Proszę rozwiązać krzyżówkę I wkleić do zeszytu. Notatka: Słownikowe znaczenie wyrazu “szatan”: 1) w niektórych wierzeniach religijnych postać będąca uosobieniem zła, uważana za jego sprawcę, zły duch, kuszący do grzechu;diabeł,czart; 2) żart. o bardzo ruchliwym, często niesfornym dziecku, nad którym trudno zapanować;diabrł, czart; 3)przen.zwykle z podziwem o człowieku bardzo zdolnym,sprytnym,odważnym;diabeł; Proszę uzupełnić I wkleić do zeszytu MAPĘ CECH Adasia Cisowskiego.
Pobierz załącznik:
Czytaj więcej...
Temat: Produkcja energii w Europie W punktach wypisz źródła pozyskania energii elektrycznej i przykłady państw, które je wykorzystują (np. 1. Węgiel kamienny i brunatny - Polska) na podstawie podręcznika str. 111-117 W ćwiczeniach 2, 4 i 5 str. 56/57 (chętni mogą przesłać zdjęcie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )
Czytaj więcej...