4.jpg

Projekt pt: „Ekoeksperymentarium – graj i ratuj świat naprawdę!”.

 

Uczniowie klasy pierwszej w ramach prowadzonych zajęć rozwijających przystąpili w miesiącu lutym do projektu z zakresu edukacji ekologicznej realizowanym pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska. EkoEksperymentarium to gra ,która w ciekawy i zarazem prosty sposób uczy
i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę. Wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. Nagrodą za udział w pierwszej części tego projektu jest otrzymany certyfikat  i dyplom Ekoklasy oraz tytuł Mistrzów Ekologii. Uczniowie klasy pierwszej czekają na kolejne zadania i mają nadzieję ,że  poszerzą swoje wiadomości z zakresu ekologii o nowe informacje oraz umiejętności.

 

Beata Kowalczyk